Dziś jest: 21 Sierpień 2019
Imieniny obchodzą:
Joanna, Kazimiera, Franciszek

   

Kolędowali Seniorzy

1sKolędy i pastorałki kolejny raz rozbrzmiały w Miejskim Ośrodku Kultury w Łazach. W niedzielę 27 stycznia w Łazach odbyło się Jurajskie Kolędowanie Seniorów.

 

„To wydarzenie inne od wcześniej organizowanych w Łazach m.in. Jurajskiego Festiwalu Kolęd i Pastorałek oraz Gminnego Festiwalu Kolęd i Pastorałek” – podkreślił Grzegorz Piłka, dyrektor MOK Łazy. „Kolędowanie seniorów nie ma bowiem formuły konkursu, ale jest wspólnym spotkaniem i radosnym śpiewaniem kolęd. Zaprosiliśmy zespoły z terenu Jury Krakowsko-Częstochowskiej. To 9 zespołów i solistów, tzw. podmiotów artystycznych m.in. z Łaz, Poręby, Sławkowa i Ogrodzieńca. A wspólne śpiewanie i kolędowanie wpisało się już na stałe w kalendarz artystyczny Łaz” – dodaje dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury.

 

Na scenie w Łazach wystąpili: Chór Klubu Seniora Semafor z Łaz, Chór Parafii Św. Mikołaja z Kromołowa, Zespół spod Buczyny z Bukowna, Andrzej Szczepański, Zespół KGW Niwczanki, Zespół Złota Jesień BIS, Kapela Old Bobrorze ze Sławkowa. Publiczność usłyszała najpiękniejsze polskie kolędy i pastorałki. Koncert poprowadził Karol Hadrych.

 

Foto: https://www.moklazy.pl/index.php/galeria/category/237-rok-2019

NASI PARTNERZY

NASZ FESTIWAL

 

Miejski Ośrodek Kultury

moklazy.pl

 

ul. Kościuszki 5, 42-450 Łazy,

 

tel. (32) 67-29-453, 67-29-431

fax: (32) 67-29-453

e-mail: sekretariat@moklazy.pl

 

Biuletyn Informacji Publicznej:

bip.moklazy.pl