Dziś jest: 23 Lipiec 2019
Imieniny obchodzą:
Bogna, Brygida, Apolinary

   

Seminarium Tańców Polskich

tancepolskieSerdecznie zapraszamy na seminarium w dniu 22.09.2018 r. z zakresu tańca (polka, krakowiak, taniec regionalny - „Grozik”, „Owczarek”) oraz metodyki pracy z dziećmi od 6 do 12 lat. Seminarium ma przygotować nauczycieli i instruktorów do I Jurajskiego Turnieju Tańców Polskich w Formie Towarzyskiej o „Złoty Parowóz”, organizowanego w Łazach w dniu 17.11.2018 r.

 

 

Przewidywany plan seminarium:

 

godz. 9.00 – 10:00 – Taniec Regionalny – „Grozik”, „Owczarek”; omówienie oraz nauka poszczególnych kroków oraz propozycji choreografii,

 

godz. 10.00 – 13.00 - Polka, Krakowiak (systematyka dla kat I, II), metodyki pracy z dziecięcym zespołem tanecznym, omówienie regulaminu i zasad obowiązujących w Turniejach Tańców Polskich,

 

Miejsce: Miejski Ośrodek Kultury w Łazach, ul. Kościuszki 5, 42-450 Łazy,

 

Koszt: 50 zł od osoby – wpłata uczestnika (możliwość wystawienia faktury)

 

 

Osoby prowadzące:

 

Katarzyna Bilska – Członek Kolegium Sędziowskiego Komisji ds. Tańców Polskich. Sędzia konsultant Tańców Polskich w Formie Towarzyskiej. Członek wielu komisji oceniających zespoły folklorystyczne w przeglądach i festiwalach. Specjalista z regionu kujawskiego. Wykładowca na warsztatach artystycznych i metodycznych dla nauczycieli i instruktorów z różnych ośrodków Polski z zakresu metodyki pracy z dziecięcym zespołem tanecznym oraz polskich tańców narodowych w formie towarzyskiej. Magister kulturalno-oświatowy z specjalizacją taniec i rytmika (WOSP w Zielonej Górze) oraz absolwentka Podyplomowych Studiów Pedagogiki Zdolności i Twórczości (UMK w Toruniu). Kierownik artystyczny, organizacyjny, pedagog i choreograf Zespołu Pieśni i Tańca „Młody Toruń. Nauczyciel dyplomowany Młodzieżowego Domu Kultury w Toruniu.

 

Gabriel Czapla - absolwent prawa Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, dyplomowany instruktor tańca ludowego (dyplom Narodowego Centrum Kultury w Warszawie), w latach 2013-2017 kierownik artystyczny i choreograf Zespołu Pieśni i Tańca "Rudzianie" im. Jana Mazura w Rudzie Śląskiej, choreograf etiud tanecznych opartych na tradycjach regionu śląskiego w Zespole Pieśni i Tańca „Silesianie” Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach; asystent koordynator projektów kulturalnych; członek Komisji ds. Edukacji PS CIOFF, wykładowca na seminariach, warsztatach artystycznych i metodycznych dla nauczycieli i instruktorów tańca przygotowujących do konkursu tańca śląskiego.

 

Na zajęciach obowiązuje strój sportowy. Po zakończonym seminarium, każdy uczestnik otrzymuje zaświadczenie wydane przez Organizatora. Zgłoszenia proszę dokonywać na formularzu dostępnym poniżej do dnia 18 września 2018 roku na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub pocztą tradycyjną na adres organizatora.
Bliższe informacje na temat seminarium udzielane są pod numerem telefonu: 505 – 499 - 155.

 

Karta zgłoszenia - doc

 

Karta zgłoszenia - pdf

NASI PARTNERZY

NASZ FESTIWAL

 

Miejski Ośrodek Kultury

moklazy.pl

 

ul. Kościuszki 5, 42-450 Łazy,

 

tel. (32) 67-29-453, 67-29-431

fax: (32) 67-29-453

e-mail: sekretariat@moklazy.pl

 

Biuletyn Informacji Publicznej:

bip.moklazy.pl