Dziś jest: 18 Styczeń 2019
Imieniny obchodzą:
Piotr, Małgorzata

   

W gronie najlepszych tancerzy w Polsce

tancerzePary taneczne ZTL „Niezapominajka” od zeszłego roku biorą udział w turniejach tanecznych w całym kraju. W dniach 13-15 kwietnia tancerze zaprezentowali swoje umiejętności podczas najważniejszego wydarzenia w kalendarzu tańców polskich w formie towarzyskiej - XVIII Mistrzostw Polski w Tańcach Polskich” Mazur 2018 „które odbyły się w Wieliszewie.

 

Głównym celem tanecznego wydarzenia w Wieliszewie jest ochrona dziedzictwa narodowego, propagowanie polskich tańców narodowych wśród społeczeństwa oraz rozbudzanie zainteresowań tą formą tańca wśród dzieci, młodzieży jak i dorosłych.

 

W kategorii I C (7-9 lat) tańcząc „Polkę” i „Krakowiaka” dwie pary wytańczyły odpowiednio: Mikołaj Szamota i Hanna Zdrzalik – miejsce 5, Krzysztof Nowak i Natalia Nowakowska - miejsce 6.
„Jesteśmy dumni z osiągnięć wszystkich naszych par tanecznych, ponieważ dzieci wkładają dużo pracy w podnoszenie swoich umiejętności tanecznych które nie zawsze kończą się zajęciem miejsca w ścisłym finale. Systematyczne ćwiczenia, skupienie, praca w parze oraz nieustanne powtarzanie i udoskonalanie kroków przez wiele godzin są drogą do sukcesu, którym niewątpliwie jest start na turnieju w Wieliszewie. Usłyszeliśmy też wiele ciepłych i motywujących słów na temat prezentacji naszych par na parkiecie. Dostrzeżono przede wszystkim fascynację dzieci tańcem i wykonywanie z pasją swoich układów tanecznych” – mówią Stefania i Euzebiusz Wróbel, instruktorzy tańca ludowego w Łazach.

 

Na parkiecie zaprezentowały się także trzy inne pary z łazowskiego zespołu: Mateusz Łaciak i Maria Kubasik, Kasperski Jakub i Łucja Wróbel, Kasperski Maciej i Krzystańska Aleksandra.

 

„Początki były bardzo trudne, ponieważ dzieci uczyły się od podstaw tańców ludowych. Dwa lata temu ruszyliśmy z pilotażowym projektem, jednak w tamtym czasie nie wiedzieliśmy jak długo potrwają zajęcia, chociaż snuliśmy ambitne plany na przyszłość. Z biegiem czasu okazało się, że zaangażowanie dzieci jest bardzo duże, a współpraca z rodzicami układa się wzorowo” – mówi dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury Grzegorz Piłka, inicjator tanecznego przedsięwzięcia.

 

W każdych zawodach wiernymi kibicami młodych tancerzy są rodzice. To oni dopingują dzieci najgłośniej podczas turniejów i dokładają wszelkich starań, aby umożliwić swoim pociechom systematyczny udział w próbach, warsztatach i wyjazdach na zawody.

 

„Rodzice mają w tej chwili bardzo dużo propozycji dotyczących kształtowania artystycznego swoich dzieci. W miarę możliwości staramy się korzystać z wielu inicjatyw, które pozwalają na poszerzanie horyzontów naszych pociech. Jedną z inicjatyw był taniec ludowy i z miesiąca na miesiąc coraz więcej czasu zaczęliśmy poświęcać na taniec, który zajął bardzo ważne miejsce w naszym rodzinnym życiu” - mówi Teresa Szamota, mama Mikołaja. „Cieszymy się, że zajęcia taneczne przybierają na sile, dzieci uczestniczą w różnego rodzaju warsztatach tanecznych i przeglądach artystycznych, które rozwijają ich umiejętności oraz pozwalają skonfrontować poziom tanecznego kunsztu z innymi tancerzami” – dodaje Edyta Kubasik, mama Marysi.

NASI PARTNERZY

NASZ FESTIWAL

 

Miejski Ośrodek Kultury

moklazy.pl

 

ul. Kościuszki 5, 42-450 Łazy,

 

tel. (32) 67-29-453, 67-29-431

fax: (32) 67-29-453

e-mail: sekretariat@moklazy.pl

 

Biuletyn Informacji Publicznej:

bip.moklazy.pl