Dziś jest: 19 Luty 2019
Imieniny obchodzą:
Arnold, Konrad, Marceli

   

Kuba Sienkiewicz w Łazach

kubaW sobotni wieczór w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury w Łazach odbył się koncert Kuby Sienkiewicza, który dla łazowskiej publiczności wystąpił z zespołem. Fani rockowych rytmów usłyszeli największe przeboje artysty m.in. „Głowy Lenina”, „To już jest koniec” i „Człowiek z liściem na głowie”.

 

Czy artysta może być lekarzem? A czy lekarz może być muzykiem? Kuba Sienkiewicz to człowiek doskonale łączący pracę muzyka z zawodem neurologa. Popularność artysty sięga lat siedemdziesiątych ubiegłego stulecia, kiedy Kuba Sienkiewicz wraz z przyjaciółmi pisał piosenki i występował w różnych formacjach. W 1990 roku powstał zespół Elektryczne Gitary, który stał się jedną z najbardziej rozpoznawalnych grup polskiej sceny muzycznej. Swoimi rockowymi brzmieniami, specyficznym poczuciem humoru artysty oraz trafionymi tekstami Kuba Sienkiewicz wraz z Elektrycznymi Gitarami szybko stał się popularny. W chwili obecnej Kuba Sienkiewicz łączy pracę lekarza i muzyka, dlatego koncerty odbywają się rzadziej. Tym bardziej wydarzenie muzyczne z Kubą Sienkiewiczem w roli głównej, które odbyło się w Łazach, było styczniową perełką muzyczną regionu, która przyciągnęła liczną publiczność i dużą grupę fotoreporterów.

 

Kuba Sienkiewicz z zespołem zaśpiewał swoje największe przeboje. Publiczność usłyszała m.in. „Przewróciło się niech leży”, „Wytrąciłaś mnie z równowagi”, „Nie pij Piotrek”, „Jestem z miasta”. Nie zabrakło także utworów filmowych: „W porównaniu” z „Kilera” czy też „Spokój grabarza” z „Kariery Nikodema Dyzmy”. Piosenkom towarzyszył zawsze komentarz artysty, który ze swoistym dla Kuby Sienkiewicza poczuciem humoru nawiązywał do życia. Koncert nie zakończył się zwyczajnym zejściem artystów ze sceny. Publiczność, która doskonale bawiła się w rytm prezentowanych przez zespół utworów nadal czuła niedosyt i domagała się głośnymi brawami bisu. Muzycy dwukrotnie pojawiali się na scenie śpiewając kolejne utwory i wprawiając swoich sympatyków w zachwyt. Koncert zakończył się głośnym aplauzem, którym fani twórczości artysty podziękowali za pełen pozytywnej energii i wysokiego poziomu rockowego grania występ.

NASI PARTNERZY

NASZ FESTIWAL

 

Miejski Ośrodek Kultury

moklazy.pl

 

ul. Kościuszki 5, 42-450 Łazy,

 

tel. (32) 67-29-453, 67-29-431

fax: (32) 67-29-453

e-mail: sekretariat@moklazy.pl

 

Biuletyn Informacji Publicznej:

bip.moklazy.pl